Genius loci

Jen málo které z míst v naší zemi vyzařuje takové GENIUS LOCI jako je tomu na kudlovských filmových ateliérech. Základy baťovského reklamní studia byly položeny již před 80 lety, během kterých toto místo prošlo řadou klíčových okamžiků, které se zapsali do dějin světového filmového průmyslu a historie naší země. Kudlovské studio má jedno výjimečné světové prvenství mezi filmovými studii a to, že dva ze tří jeho zakladatelů se mohou pochlubit ziskem filmového Oskara. (Elmar Klos, Alexander Hackenschmied). Jan Antonín Baťa dal šanci mladým začínajícím filmařům a ti díky, na tehdejší dobu, nezvyklé profesní a umělecké volnosti dokázali vytvořit filmové snímky, které se zapsaly do kulturní historie nesmazatelným písmem. Je známo, že například tvorba filmového kouzelníka Karla Zemana ovlivnila mnoho světových filmařů.

 

Poprvé a naposledy se v rámci revitalizace areálu po 80 letech můžete stát jeho součástí a spojit Váš život s Geniem Loci významných tvůrců Elmara Klose a Hermíny Týrlové, kterým je věnován odkaz dalším generacím projektem Zlín Hill Resort. Se souhlasem rodin tvůrců nesou vily jejich jména (Vila ELMAR, Vila TÝRLY), jako důstojná připomínka tvorby těchto osobností. Charakter architektury dotváří originální autorské velkoformátové fotografie umístěné na fasádách. Společné prostory objektů jsou galeriemi dobových fotografií z tvorby filmových tvůrců. Omezený počet pouze 18 nadstandardních bytů v této lokalitě nabízíme veřejnosti. Žijte v moderních apartmánech, kde na Vás dýchne jedinečná historie!

 

Natáčení Hermína Týrlová Karel Zeman při práci Gina Lollobrigida - Zlin Film Fest Christopher Lee - Zlin Film Fest Ornella Muti - Zlin Film Fest Natáčení Znamení koně Natáčení Znamení koně

Resort

Nabídka typického resortního bydlení je ve Zlínském kraji výjimečná, ale pro nás byla prioritou projektu. Jako velkou devízu dnešní neklidné doby i na evropském kontinentu považujeme důraz na „chráněné“ soukromí. Základ urbanistického konceptu pojetí revitalizace filmového areálu byl dán téměř před osmi lety, které navíc znamenaly masivní vývoj stavebních materiálů a byly zkouškou priorit života jako takového. Všechny tyto zkušenosti jsme se snažili zohlednit v návrhu charakteru bydlení projektu Zlín Hill Resort.

 

Vila ELMAR a Vila TÝRLI se nachází na krásném pozemku o rozloze 2 366 m2, který je součástí uzavřeného resortu filmových ateliérů. Současní majitelé této lokality zahrnující téměř 4 ha společně vytvořili originální prostředí v evropském měřítku, které bude po revitalizaci zahrnovat sportovní vyžití na vlastním sportovišti (dnešní fotbalové hřiště FK Kudlov), vlastní gastro zařízení (restaurace Kinoservis, kavárna Filmový uzel), zábavně-kulturní program (Zlin Film fest, interaktivní expozice Filmový uzel, Kabinet filmové historie, Velký ateliér), oblast vzdělávání (střední škola Creative hill college), vlastní distribuční 3D kino (Malé kino – Kinoservis) a exkluzivní bydlení v omezeném počtu (18x bytová jednotka Zlín Hill Resort, 10x nájemní bydlení Imos-Invest). Majitelé, tak budou moci využívat služby a vyžití přímo v místě bydliště, které navíc zhodnocují investici do budoucna.

Zlin Hill mapa

Dostupnost

Lokalita naší výstavby se již dlouhé roky vyznačuje velmi dobrou dostupností do centra města Zlína bez jediného semaforu, či přetížené křižovatky. Automobilem Vám cesta potrvá pouhých 6 minut. Necelých 200 m od apartmánů je dostupná městská hromadná doprava autobusovou linkou č. 31, která spojuje resort s centrem města minimálně 2x za hodinu, většinou však častěji. Denní příjezd bydlících bude z hlavní komunikace na Kudlov, automatickou závorou, která bude doplněna o noční bránu s kamerovým systémem. Každá z vil disponuje vlastním suterénem pro parkování 10 vozů vlastníků. Návštěvy pak mohou využít 12 parkovacích stání v exteriéru, případně parkovat na velkokapacitním parkovišti před filmovým areálem. Samotná příroda je vzdálená od Vily Elmar a Vily Týrli pouhých 70 m chůze, kde se nachází krásné pěší trasy přes les navazující na kudlovské a březnické paseky.

Zlin Hill letecký snímek

2kk 3kk 4kk

stavba